rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Precedens Kosowa i marsze autonomistów przybliżają Górny Śląsk do krawędzi wojny domowej . Kwestię zgodności niepodległości Kosowa z prawem międzynarodowym ustalił sobie Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze 22 lipca 2010, opiniując głosami 10:4, że deklaracja niepodległości nie była nielegalna, ponieważ nic w prawie międzynarodowym nie zabrania takich deklaracji .

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości dał sygnał dla nowej V kolumny w Polsce, czyli dla Ruchu Autonomii Śląska, że mogą już legalnie przygotowywać w porozumieniu z Ruchem Wypędzonych w Niemczech, nowy plebiscyt.

RAŚ nie musi obawiać się o pieniądze na zorganizowanie puczu w Katowicach i w Chorzowie, bo mogą liczyć na Niemców, którzy tutaj chcą wrócić i wywłaszczyć większość żyjących na Śląsku Polaków .

Scenariusz działań może być podobny jak podczas hitlerowskiej okupacji . Każdy, kto wyrazi chęć podpisania Volkslisty-autonomisty i oświadczy , że nie chce już być Polakiem, będzie miał przez RAŚ zagwarantowane mieszkanie, pracę, a jego oszczędności po ogłoszeniu autonomii Śląska będą przeliczone w stosunku 1:1,( tak jak dla NRD-owców za wschodnie marki), czyli za 1 zł dostanie jedno euro od autonomistów .

Z uwagi na fakt, że prawo unijne zezwala na głosowanie w sprawach lokalnych każdemu obywatelowi Unii, to na okres nowego plebiscytu zjadą na Śląsk miliony Niemców i ich potomków, którzy tutuj kiedyś choć na krótko mieszkali.

Zjadą prawdopodobnie tu również potomkowie żolnierzy Wehrmachtu i SS, którzy stacjonowali na tych terenach w trakcie hitlerowskiej okupacji i dlatego mieli stałe lub czasowe zameldowanie na Górnym Ślasku .

RAŚ najprawdopodobniej obieca każdemu , kto zagłosuje na autonomię Śląska złote góry i swietlaną przyszłość w nowym Vaterlandzie .

Według mojej wiedzy RAŚ przygotowuje kulminacyjne manifestacje na 2012 rok, a mecze Euro 2012 jeśli odbędą się na Stadionie Śląskim, mają być wtedy jedną wielką demonstracją autonomistów, przebranych za kibiców.

Obecnie Bundeswehra rośnie w siłę i wysłała do Afganistanu mniej żolnierzy aniżeli Polska, bo Niemcy być może, powoli i po cichu, szykują się do plebiscytu na Górnym Śląsku.

Według danych mojego znajomego politologa z RFN, obecnie Niemcy dysponują armią ponad 300.000 nowocześnie uzbrojonych żołnierzy plus 1.000.000 gotowych w każdej chwili do mobilizacji rezerwistów, na których czeka najnowocześniejszy sprzęt bojowy .

Polska dysponuje zaledwie 100.000 przeciętnie uzbrojonych żolnierzy, a dla rezerwistów nie byłoby nawet wystarczającej ilości samolotów , czołgów , helikopterów i wozów bojowych, bo to co mamy najlepszego, wysłano za granicę na międzynarodowe misje, m. in. do Afganistanu .

Autonomiści nie przewidzieli jednak jednej wartości , którą ma w sobie każdy Polak, a mianowicie umiłowania niepodległości.

Nawet jeśli Katowice i Chorzów opowiedzą się za autonomią Śląska, to Bielsko-Biała, Cieszyn, Czestochowa, Pszczyna, Sosnowiec , Tychy , Żywiec i większość innych miast i wsi, nie pozwolą zamienić województwa śląskiego w nowy Land niemiecki i wówczas wybuchnie nowe powstanie narodowe w obronie Polskości Śląska.

Najbardziej bulwersujące jest to , że ani wladze samorządowe Katowic, czy Chorzowa, ani Premier Rzeczypospolitej, nie występują otwarcie przeciwko Ruchowi Autonomii Śląska, a Policja za nasze podatki jest angażowna do ochrony porządku podczas marszów autonomistów.

Precz z R.A.Ś. !

Niech żyje Polski Śląsk !

Rajmund Pollak

2010-08-22 | Dodaj komentarz
spadochroniarz
2010-08-30 18:29:51
Zastanawiam się dlaczego Rada Miasta Bielska-Białej nie wydała dotąd uchwały, potępiającej Ruch Autonomii Śląska ? Czy ktoś boi się RAŚ?

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516270
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Wojna o Śląsk, czy nowe powstanie narodowe ?, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała